LOAD LOCK pro vakuový komparátor AVK-1000

Všechny novinky  >

Vakuový komparátor AVK-1000 může být dodatečně vybaven systémem přenosu etalonů LOAD LOCK. Díky tomuto zařízení je možné vyměnit, nebo přidat artefakt, aniž by se musela měnit atmosféra uvnitř hlavní komory komparátoru. Použití komory LOAD LOCK pro přenos etalonu hmotnosti zkracuje čas jejich výměny v hlavní komoře komparátoru o 90%.

Při výměně etalonů bez použití systému LOAD LOCK je do hlavní komory komparátoru nasáván vzduch. Po každém otevření je tedy nutné provést proces vyčerpání vzduchu na příslušnou hodnotu podtlaku (vakua). Vakuový komparátor potřebuje asi 48 hodin na to, aby mohl dosáhnout hodnoty vakua, která zajistí potřebnou opakovatelnost měření.

Díky tomu, že LOAD LOCK má svůj vlastní, vysoce účinný systém čerpadel, je podstatně zkrácena doba čerpání vzduchu pro dosažení podtlaku, umožňujícího otevření připojovacího ventilu s hlavní komorou. Doba stabilizace hlavní komory po výměně / doplnění etalonu a opětovného uzavření spojovacího ventilu systémem LOAD LOCK je max. 5 hodin.

Vysoce kvalitní vakuové manometry, používané v obou zařízeních, umožňují monitorovat a porovnávat hodnoty vakua, aby se určil okamžik, kdy bude možné ventil otevřít a nahradit etalon. Speciální okénko umožňuje celý proces sledovat.

LOAD LOCK je uzpůsoben pro přenášení předmětů takových rozměrů, k jakým je uzpůsoben i komparátor AVK-1000: válcové standardy o průměru 22-95 mm a silikonové koule o průměru 40-100 mm.

Doplnění vakuového komparátoru AVK-1000 systémem LOAD LOCK výrazně zlepšuje výkon a efektivitu při porovnávání etalonů.

Nechte si zasílat novinky. Stačí když sem napíšete Váš email.

Používáme cookies, abychom Vám umožnili pohodlné prohlížení webu a díky analýze provozu webu neustále zlepšovali jeho funkce, výkon a použitelnost.