Automat pro kalibraci multikanálových pipet AP-12.5Y
AP-12.5Y je zařízení určené ke kalibraci vícekanálových pipet od objemu 10 μl. Zařízení umožňuje kalibraci i 12kanálových pipet s konstantním i variabilním objemem při zachování přesnosti měření [d] 0,01 mg.
Proces kalibrace pipet na AP-12.5Y je plně automatizovaný, a proto zabere méně, než čtvrtinu času - proces kalibrace 12kanálové pipety na tomto zařízení netrvá 6 hodin, ale 1,5 hodiny.
Spolu s AP-12.5Y získáte:
- dva kalibrované senzory: THB S a THB W
- dvě misky: standardní a jedna vyhrazená pro kontrolu a kalibraci váhy
- čerpadlo vybavené dvěma tryskami: pro čerpání vody z jedné nádoby nebo ze čtyř nádob současně
Ergonomický design AP-12.5Y umožňuje snadné vyprazdňování vážicích nádob a jejich přeplňování je signalizováno Ambient Light. V případě kalibrace vícekanálových pipet je k vyprázdnění vážicích nádobek použito čerpadlo, které současně odebírá vodu ze čtyř odměrných nádobek, což výrazně zkracuje dobu procesu kalibrace pipety.
AP-12.5Y kontroluje po vyprázdnění 12kanálové pipety všechny kanály v jednom cyklu. Kromě databáze zpráv o kalibraci pipet má AP-12.5Y databázi pipet, která obsahuje hodnoty přípustných chyb podle ISO 8655 a která je také editovatelná. Databáze zpráv zase obsahuje měření a chybové hodnoty vypočítané pro jednotlivé body a objemy. O formátu a obsahu reportů rozhoduje uživatel.
AP-12.5Y disponuje také systémem monitorování podmínek prostředí, tj. kalibrovanými senzory: THB S (měření podmínek prostředí) a THB W (měření teploty kapaliny), v souladu s ISO 8655. Aby bylo možné zařízení kalibrovat pomocí hmotnostních etalonů, musíte misku vyměnit za misku určenou ke kontrole a kalibraci váhy (obojí jsou standardní součástí váhy).
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | ø26 + automat |
| Maximální váživost [Max] | 52 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,01 mg |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | USB-A ×2, USB-C, HDMI, Ethernet, Wi-Fi®, Hotspot |
| Displej | 10“ (barevný dotykový) |
| Pracovní teplota | +10 - +40°C |
| Hmotnost zařízení | 17 kg |
| Rozměry balení | 605×560×775 mm |
| Hmotnost balení | 23 kg |
| Rozsah táry | -52 g |
| Linearita | ±0,03 mg |
| Minimální navážka dle USP | 10 mg |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 1 mg |
| Čas stabilizace | 4 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 20% - 80% |
| Rychlost změny okolní teploty | ±0,3°C/1h (±1°C/8h) |
| Rychlost změny relativní vlhkosti | ±1%/h (±4%/8h) |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 5 µg |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 10 µg |