Ionizátor ovzduší DJ-04
Antistatický ionizátor je zařízení, které odstraňuje přebytečné ionty (většinou pozitivní, ale také negativní ionty) ze vzorku, částí vážícího zařízení i okolí. Proces ionizace způsobuje neutralizaci elektrického náboje molekul vzduchu, jímž výsledkem je obnovení kvazi-rovnováhy kladných a záporných iontů.
Nevyváženost kladných a záporných iontů ve vzduchu je nejčastěji příčinou nežádoucích elektrických interakcí (přitahování nebo odpuzování) prvků v těsné blízkosti. Tento jev se zvětšuje, pokud se zabýváme nepružnými materiály (plasty, sklo). Vzhledem k tomu, že některé elementy vah sestávají z těchto materiálů, problém elektrostatiky významně ovlivňuje jejich provoz. Tento vliv se projevuje jako násobená chyba opakovatelnosti a často jako násobná chyba indikací.
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Napájení | 100 ÷ 240 V AC 50 / 60 Hz |
| Pracovní teplota | 0 ÷ +40 °C |
| Hmotnost zařízení | 1,3 kg |
| Rozměry balení | 375×375×130 mm |
| Hmotnost balení | 1,9 kg |
| Relativní vlhkost prostředí | 10% ÷ 80% |
| Vzdálenost od vzorku | 50 - 500 mm |
| Rozměry rámu | 268×110×295 mm |
| Zdroj iontů | Ušlechtilá ocel |