Analytická váha AS 120.R2 PLUS
Série vah AS R2 PLUS představuje standardní úroveň analytických vah SYNERGY LAB, která se vyznačuje řadou inovativních konstrukčních a systémových řešení, zaručujících spolehlivost, přesnost a jistotu měření a usnadňující každodenní práci se zařízením.
Nový, ergonomický design
Nejnovější analytické váhy AS R2 PLUS jsou vybaveny prostornou vážicí komoru. Široké otevření dvířek komory nabízí snadný přístup k vážicí misce a možnost použití laboratorního skla různých velikostí. Stabilita měřicího systému je zaručena vylepšenou základnou váhy, vyrobenou z hliníku.
Systém Dual-CLICK umožňuje montáž a demontáž vážicí komory bez použití nářadí. Žádné okraje u vodítek bočních dvířek usnadňují udržování zařízení v čistotě.
Systém vyvážení váhy
Standardní série vah AS R2 PLUS je vybavena vodováhou v přední části komory, což výrazně usnadňuje neustálý dohled nad stavem vyvážení váhy.
Docílení vyváženého stavu váhy je nyní výrazně zjednodušeno omezením počtu nastavitelných podpůrných bodů (nožiček váhy) na dva.
Interní adjustace
Modernizace interního kalibračního systému zaručuje přesnost indikace v extrémně nepříznivých podmínkách.
Intuitivní obsluha
Váhy jsou vybaveny snadno čitelným LCD displejem, který poskytuje přehlednou prezentaci výsledku měření. Přímý přístup k funkcím a databázím je možný z úrovně tlačítek klávesnice:
- Databáze - přímý přístup k databázím
- Funkce - přímý přístup k základním funkcím
- F1 až F4 - programovatelná funkční tlačítka a navigační tlačítka nabídky
Analytické váhy AS R2 PLUS signalizují pomocí piktogramů aktivní pracovní režim, připojení počítače, úrovně nabití baterie, funkce vážení a servisu. Počet možných zobrazených vážicích jednotek byl také rozšířen. Speciální informační řádek umožňuje zobrazit další zprávy, např. Název produktu nebo hodnotu táry. Měření hmotnosti v reálném čase lze také zobrazit formou sloupcového grafu.
ALIBI paměť
Zabezpečení dat je ve váze AS R2 PLUS zajištěno zabudovanou interní pamětí ALIBI, která umožňuje uložení až 100 000 záznamů o vážení. ALIBI zaručuje kontinuitu sběru dat po dlouhou dobu.
Ochrana dat
Úroveň přístupu k informacím ve váze je rozlišena přiděleným uživatelským oprávněním. Administrátor může přidělovat až tři úrovně oprávnění
Databáze
V analytických vahách AS R2 PLUS je informační systém založen na 5 databázích, které umožňují mnoha uživatelům pracovat s databází velkého množství zboží, a data o vážení, shromážděná v databázi, dále analyzovat. Data jsou shromažďována v 5 databázích:
- Uživatelé (až 10 uživatelů)
- Produkty (až 1.000 produktů)
- Vážení (do 5.000 vážení)
- Balení (až 100 balení)
- Paměť ALIBI (až 100.000 vážení)
Komunikační rozhraní
Funkcionalitu analytických vah AS R2 PLUS lze rozšířit pomocí dostupných komunikačních rozhraní: USB-A, USB-B, RS 232, Ethernet, Wi-Fi®(volitelně). Snadná komunikace s periferiemi je zajištěna díky umístění dalšího rozhraní USB v přední části váhy.
Váhy AS PLUS jsou vybaveny zámkem Kensington Lock, díky kterému lze zařízení zabezpečit proti krádeži.
Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance®.
- 2×RS 232
- USB-A
- USB-B
- WiFi (volitelně)
Váha nabízí 2 tlačítka, umožňující snadný přístup k databázím a funkcím. Navíc je vybavena 4 programovatelnými funkčními klávesami F1 - F4. Funkční tlačítka mohou pro každý pracovní mód provádět jiné funkce, jak např.:
- tisk záhlaví
- úprava táry
- výtisk zápatí
- výběr produktu
Displej má nový dolní řádek textových informací, který umožňuje zobrazovat další zprávy a informace, jako např. název produktu, jméno operátora, nebo hodnotu táry. Skutečnou novinkou jsou piktogramy, signalizující aktuální provozní režim, spojení s počítačem, nabití baterie, servis nebo funkce váhy.
Porézní miska napomáhá rychlejší stabilizaci zařízení a přesnosti vážení.
- plně demontovatelné prvky vážicí komory
- jednoduchá a rychlá demontáž bez použití nářadí
- zaklapávací montážní systém
- snadné mytí a čištění
Analytická váhy rodiny PLUS redukují vliv elektrostatiky na výsledek vážení pomocí speciálního antistatického povlaku skel komory.
Prostorná vážicí komora a velká šířka otevřených dveří zajišťují snadný přístup k vážicí misce a usnadňují použití laboratorního skla různých velikostí a rozměrů. Vylepšená hliníková základna váhy zaručuje stabilitu vážicího systému.
Systém Dual-CLICK umožňuje montáž a demontáž vážicí komory bez použití nářadí. Žádné okraje u vodítek bočních dvířek usnadňují udržování zařízení v čistotě.
Port USB, umístěný na přední straně vah série AS PLUS, umožňuje snadnou a rychlou komunikaci s USB Flash diskem a připojení dalších USB zařízení.
Standardní verze váhy AS R2 PLUS je vybavena indikátorem vyvážení (libelou) umístěným v přední části vážicí komory, což výrazně usnadňuje vyažování (nivelizeaci) váhy.
Proces vyvážení je nyní výrazně jednodušší a rychlejší díky sníženému počtu nastavitelných nožek (2 nožky).
Parametry
| Parametr | Hodnota |
|---|---|
| Rozměry vážicí misky | Ø 90 mm |
| Maximální váživost [Max] | 120 g |
| Odečitatelnost [d] | 0,01 mg |
| Napájení | 12 – 15V DC 0,4A max |
| Adjustace | interní (automatická) |
| Komunikační rozhraní | 2x RS 232, 2x USB-A (zaměnitelné), USB-B, volitelně WiFi |
| Displej | podsvícený LCD s textovou linkou |
| Třída přesnosti (OIML) | I |
| Pracovní teplota | +10° ÷ +40°C |
| Max. spotřeba energie | 3 W |
| Stupeň ochrany | IP 43 |
| Hmotnost zařízení | 7,3 kg |
| Rozměry balení | 545×455×575 mm |
| Hmotnost balení | 9,3 kg |
| Minimální zatížení [Min] | 1 mg |
| Rozsah táry | -120 g |
| Linearita | ± 0,07 mg |
| Minimální navážka dle USP | 24 mg |
| Minimální navážka (U=1%, k=2) | 2,4 mg |
| Rozměry vážicí komory | 190×190×222 mm |
| Čas stabilizace | 2 s |
| Relativní vlhkost prostředí | 40% ÷ 80% |
| Rozměry zařízení | 351×206×348 mm |
| Ověřitelný dílek [e] | 1 mg |
| Teplota uskladnění zařízení | -20° ÷ +50°C |
| Počet kategorií databází | 5 |
| Opakovatelnost standardní (5% Max) | 0,012 mg |
| Opakovatelnost standardní (Max) | 0,03 mg |
| Opakovatelnost přípustná (5% Max) | 0,02 mg |
| Opakovatelnost přípustná (Max) | 0,05 mg |